Power-seeds.com.ua

+38 (066) 53 97 735

+38 (068) 64 57 071

Украина, Киев

ПН-ПТ с 08:00 до 20:00

0
0 грн.
Ваши заказы
  • Ваш кошик порожній!

Як створюються нові сорти конопель?

Щороку створюються десятки нових сортів конопель, кожен з яких поєднує у собі смаки, аромати та ефекти двох або більше сортів. Смаки та тенденції постійно змінюються, і селекціонери канабісу постійно створюють нові сорти, щоб задовольнити інтереси споживачів канабісу.

Щороку створюються десятки нових сортів конопель, кожен з яких поєднує у собі смаки, аромати та ефекти двох або більше сортів. Смаки та тенденції постійно змінюються, і селекціонери канабісу постійно створюють нові сорти, щоб задовольнити інтереси споживачів канабісу.

Марихуана, мабуть, є одним з найбільш культивованих рослин (ми вирощуємо її принаймні 5 000 років), і виробники можуть контролювати процеси селекції та вирощування, щоб відбирати та удосконалювати рослину відповідно до різних бажань та потреб.

Щоб пояснити, як створюються нові штами бур'янів, потрібно почати з підлоги рослин.

Селекція марихуани:

Рослина конопель може бути як жіночою, так і чоловічою - ця ознака називається двостатевою і є рідкісною у світі рослин. Тільки жіночі рослини виробляють шишки, які ми всі знаємо та любимо. Якщо ви бачите поле конопель, покрите шишками, це все жіночі рослини.

Жіночі рослини також вирощують насіння, тоді як чоловічі рослини вирощують пилкові мішки. Коли чоловічі рослини досягають зрілості, їх пилкові мішки розкриваються і викидають у повітря пилок, який може потрапити на сусідню жіночу рослину та запилити її.

Коли запилювана самка досягає зрілості, з її бутонів виростає насіння, яке несуть у собі генетику як самки, так і самця, що запилює її. Коли з цього насіння виростуть нові рослини, вони стануть новим сортом, що поєднує в собі риси самця і самки.

У природі рослини каннабісу розмножуються природним чином. Чоловіча рослина коноплі може випадково вирости поруч із жіночою, і коли вона випустить пилок, вітер перенесе її на жіночу. Коли жіноча рослина дозріє, а потім помре, її насіння впаде на землю і наступного року виросте у вигляді рослин нового сорту.

Селекція канабісу: Як створюються нові сорти?
Як створити гібридний сорт конопель:

Селекція може проводитися штучно та навмисно у комерційних чи домашніх умовах. Для початку селекціонери каннабісу вибирають два сорти для об'єднання, ґрунтуючись на таких ознаках, як смак, аромат, потенція, ефект, врожайність, простота вирощування та інші фактори. Вони вибирають самку одного сорту та самця іншого.

Селекціонер-канабісу зазвичай поміщає чоловіче та кілька жіночих рослин разом у закрите приміщення, зване селекційною камерою, щоб зберегти пилок та забезпечити успішне запилення. Запилення можна проводити і на відкритому повітрі, тримаючи рослини близько один до одного.

Після того як жіноча рослина запиляться і досягне зрілості, її насіння буде зібрано, а потім з них виросте рослини. Ці нові рослини будуть містити гени жіночої та чоловічої і називаються кросом (від схрещування) або гібридом батьківських рослин.

Анатомія та життєві цикли рослин марихуани

Що таке фенотип?

Спрощено, нове насіння на жіночій рослині називаються фенотипами - це діти двох батьківських рослин, які схожі один на одного як рідні брати та сестри. Одна запилена жіноча рослина може виготовити десятки насіння, або фенотипів.

На формування структури рослини канабісу впливають дві речі: генетика та навколишнє середовище. Генетична структура рослини, звана також генотипом, є кресленням для зростання. Він дає змогу реалізувати цілий спектр фізичних можливостей. Але гени можуть включати та вимикати свою експресію у відповідь на вплив навколишнього середовища.

Взаємодія між генотипом рослини, або планом, та навколишнім середовищем впливає на його фенотип, який є фізичним виразом його генетичного коду. Спостережувані ознаки рослин конопель, такі як колір, форма, запах і виробництво смоли, формуються під впливом навколишнього середовища.

Ось порівняльний приклад із собаками для ілюстрації фенотипів:

Якщо золотистий ретрівер і пудель спаровуються і вони народжується послід цуценят, це будуть цуценята золотистого пуделя, які матимуть риси як матері, і батька. Деякі з цуценят будуть більше схожі на пуделя (можливо, у них буде більш кучерява шерсть і вони будуть високими і довготелесими), деякі - на золотистого ретривера (можливо, кудлатіша шерсть і невеликий зріст), а деякі будуть мати суміш ознак обох батьків.

Те саме відбувається і при схрещуванні сортів марихуани. Наприклад, при схрещуванні Lemon Skunk та Super Silver Haze ви отримаєте насіння Super Lemon Haze. Всі отримані насіння Super Lemon Haze будуть різними, коли виростуть у рослини: Деякі будуть смердючими, високими і довготелесими, як Lemon Skunk, деякі будуть коротшими і з великою кількістю трихомів, як Super Silver Haze, а деякі будуть мати суміш ознак обох батьківських штамів.

Подібно до того, як у посліді золотистих дудлів народжуються цуценята, в яких виявляються різні риси двох батьків, насіння канабісу або фенотипи виражають різні риси батьківських штамів. Ці ознаки можуть включати розмір і структуру рослини (висока, коротка, кущиста, тонка), колір (фіолетовий, помаранчевий, світло-зелений, темно-зелений), запах (фруктовий, скуповий, солодкий, газоподібний), ефект (енергійний, заспокійливий, мозковий, збуджуючий) та багато іншого.

Всі ознаки будуть отримані від батьківських штамів, і кожен фенотип буде унікальним за поєднанням ознак, успадкованих від батьків.

Що таке фенополювання?

При створенні нового сорту бур'яну селекціонери часто запилюють кілька самок, у результаті виходять десятки, якщо не сотні, різних насіння або фенотипів. То який же фенотип виявиться найкращим?

Тепер завдання селекціонера полягає в тому, щоб виростити з насіння нового сорту рослини та вибрати найкраще з них для продажу – це називається фенополюванням. Селекціонер шукає кращу версію, або найкращий вираз, нового сорту.

Деякі фенотипи можуть пахнути чудово, але виглядати не дуже; деякі можуть мати відмінний смак та вигляд, але бути не дуже потужними; деякі можуть бути сприйнятливими до жуків або не давати великого врожаю, і так далі. Селекціонер хоче знайти той конкретний фенотип, який поєднує всі кращі риси нового сорту.

Фенополювання часто займає кілька поколінь, щоб вибрати найкращий варіант сорту. Наприклад, селекціонер може почати з вирощування десяти насіння в рослини та вибрати п'ять кращих; потім ці п'ять насіння вирощуються знову і скорочуються до трьох; потім це насіння вирощується і скорочується до остаточного фенотипу. Вирощування кожного покоління може зайняти кілька місяців, тому фенополювання та селекція нового сорту в цілому зазвичай займає кілька місяців або навіть років.

Як тільки селекціонер відбирає фенотип із найкращими характеристиками, він починає його масове виробництво, і ця версія нового сорту надходить на ринок та потрапляє на полицю диспансеру.

Виведення на ринок інших фенотипів

Іноді сорт стає настільки популярним, що селекціонери продають "побічну" версію, щоб отримати зиск із популярності цього сорту, а також для того, щоб вивести на ринок іншу версію сорту.

Це пояснює, чому ви можете зустріти дві версії сорту, зазвичай з номером після нього, наприклад, Gelato та Gelato #33, Bruce Banner та Bruce Banner #3, Northern Lights та Northern Lights #5. Пронумерований сорт – це інший фенотип.

Наприклад, спочатку сорт Gelato надійшов на ринок і став популярним, а потім одному з виробників сподобався інший фенотип Gelato, у даному випадку №33, і він став масово виготовляти цю версію і також відправив її на ринок. (При фенополюванні селекціонери зазвичай нумерують кожен фенотип, і в даному випадку 33 версія Gelato також виявилася переможцем).

Ці дві версії – різні смаки Gelato, якщо хочете. Вони мають один і той же батьківський штам і схожі, але вони також унікальні за поєднанням ознак, які вони успадкували від своїх батьківських штамів.