Power-seeds.com.ua

+38 (066) 53 97 735

+38 (068) 64 57 071

Украина, Киев

ПН-ПТ с 08:00 до 20:00

0
0 грн.
Ваши заказы
  • Ваш кошик порожній!

Чому насіння конопель не проростає?

Неправильне зберігання є важливим фактором проростання і може бути причиною того, що ваше насіння конопель не проростає. Прохолодна температура від 5 до 10 ° C і рівень вологості не вище 25% - відмінний спосіб зберігання насіння канабісу. Ідеально підійде темне прохолодне місце із дуже невеликими коливаннями температури.

Ви все ретельно підготували, отримали лампи для вирощування і грунт для горщиків, і, незважаючи на регулярний полив і імовірно хороший догляд, ваше насіння просто не проростає? Не лише у новачків буває велике розчарування після посіву. Щоб ви могли бути позбавлені цього в майбутньому і могли з'ясувати причину, ми зібрали в цій статті 5 основних причин, з яких ваше насіння не сходить.

Хвороба та інфекція

1: зростання цвілі чи грибка
Цвіль та грибок часто є тригерами. Зазвичай вони проявляються у вигляді білого пухнастого шару над використаним ґрунтом. У дикій природі пліснява може формувати симбіотичні відносини з рослинами, які приносять користь обом. Однак при вирощуванні в приміщенні пліснява зазвичай є ознакою надмірної вологості. Якщо ваша рослина отримує занадто багато вологи і в ґрунті відсутня достатня вентиляція, волога накопичується там, так що пліснява може виникати спорадично або навіть повсюдно. Заболочування, зокрема, приваблює суперечки плісняви та закладає основу для серйозного зараження.

Вирішіть проблему швидко і легко, спочатку видаливши цвіль. Ретельно промийте заражені ділянки рослин, щоб видалити цвіль. Однак, якщо ґрунт або живильне середовище також заражені до того, як ваше насіння встигло прорости, вам доведеться почати все спочатку. Отримайте новий ґрунт і нове насіння і краще контролюйте вологість з другої спроби. Також зверніть увагу, що пліснява та грибок поширюються спорами. Тому ви повинні переконатися, що листя рослин не торкаються один одного і що ви не надто агресивні під час обприскування. В іншому випадку ви можете розширити суперечки цвілі по всій кімнаті для вирощування і посилити інфекцію.

2: грибкова атака
У світі є тисячі різних форм грибків, які можуть утворюватися в гроубоксі і завдавати шкоди вашим рослинам.

Деякі види грибів, наприклад, печериці, вітаються в будь-якому саду і не завдають шкоди іншим рослинам. Однак коли справа доходить до вирощування рослин, насіння, розсади та клонів, такі грибки, як Fusarium, можуть стати дуже небезпечною проблемою. Якщо ваше насіння починає коричневіти і викривлятися невдовзі після проростання, ймовірність грибкової інфекції дуже висока. Грибкова інфекція часто сприяє живильному середовищу. Сліди грибів вже були в ґрунті до того, як було посаджено насіння. В інших випадках зростання грибка відбувається через підвищену вологість або несприятливе поливання.

Якщо ваше насіння і саджанці вже заражені грибками, зазвичай ви нічого не можете зробити, крім як позбутися їх. Щедро розпоряджуйтеся не лише насінням, а й ґрунтом. Перезапуск, у кращому випадку в оптимізованому середовищі зростання, зазвичай дає бажане покращення.

Шкідники та жуки
3: зараження шкідниками
Шкідники не завжди вбивають ваше насіння, але вони, як правило, харчуються молодими рослинами, що ростуть, тому зростання рослин сильно сповільнюється, перш ніж він дійсно почнеться. Звільнення від шкідників - складне завдання, тому боротьба зі шкідниками і особливо запобігання зараженню повинні відігравати для вас важливу роль із самого початку.

Боротьба зі шкідниками:

Якщо ви виявите шкідників на рослинах, вони постраждають. Майте на увазі, що жуки та мікроорганізми спеціально харчуються молодими рослинами. Тому дуже важливо вчасно виявити зараження і якомога раніше з ним боротися. Деякі садівники використовують перекис водню для позбавлення шкідників, інші використовують екологічні рішення. Тут можуть допомогти й інші жуки. Сонечка або їм подібні харчуються шкідниками і тому можуть допомогти стримати зараження у вашому саду.

Який би метод боротьби зі шкідниками ви не вибрали, перед посадкою нового насіння рекомендується переконатися, що в зоні вирощування ваших рослин немає жуків. Як тільки шкідники відчули свіжі паростки, відразу відбувається зараження і успішне культивування стає неможливим.

Профілактика:

Запобігання зараженню шкідниками полягає в тому, щоб приділяти пильну увагу вашим рослинам. Завжди корисно регулярно перевіряти нижню сторону листя. Спорадична перевірка тут навряд чи допоможе. Подивіться на кожну окрему рослину, щоб переконатися, що нічого не втрачено. Не забувайте, що шкідники швидкі та рухливі. Як тільки ви виявите кліщів або щось подібне, ви повинні негайно вжити контрзаходів, тому що ймовірно, що більше одного з ваших рослин заражені. Існують різні продукти, які служать для запобігання зараженню шкідниками. Від укриття рослин до використання натуральних засобів, що діють як засоби відлякування кліщів, трипсів тощо,

Неправильне поводження та якість

4: Глибина посіву
Насіння рослин - дуже міцні істоти, які щосили намагаються прорости - принаймні, якщо створити відповідні умови для зростання. Тому поєднання світла та води особливо важливе для проростання насіння. У багатьох випадках неправильний посів призводить до того, що рослини ніколи не проростуть. Насіння необхідно висівати на потрібну глибину, щоб отримати не лише воду та поживні речовини, а й світло. Тому переконайтеся, що ви садите насіння приблизно на 1-2 см у землю.

Насіння слід садити досить глибоко, щоб воно було вкрите грунтом, але не занадто глибоко, щоб все ще отримувати достатньо світла. Якщо умови відповідні, волога проросте насіння. В іншому випадку процес проростання не почнеться і насіння з часом розкладеться у ґрунті.

Якість насіння та догляд

5: якість насіння

Зрештою, якість насіння також має значення, особливо якщо йдеться про дороге насіння. Ви повинні переконатися, що коли ви робите покупки, ви отримуєте якість, за яку платите. Так що не купуйте насіння будь-де, завжди купуйте його з надійного джерела. Таким чином, ви знатимете, що отримуєте генетично правильне насіння.

Хоча теоретично купити якісне насіння нескладно, насправді найчастіше все інакше. Садівники роблять все можливе, щоб отримати насіння за особливо низькими цінами. Здебільшого це помилка. Пізніше це може стати неприємністю, особливо якщо ви ставите особливі вимоги до рослин і хочете вирощувати тільки жіночі живці. Тільки приблизно через місяць ви зможете сказати, чи було насіння правильним. Оцінити якість можна буде набагато пізніше. Хороше насіння завжди походить від хорошої та здорової рослини. І навпаки, погана рослина дасть погане насіння. Ще одним фактором якості насіння є їх вік. Чим старше насіння ви придбаєте, тим складніше буде його проростити. Так що зосередьтеся на якості із самого початку. Тільки так можна виростити здорові рослини та не мати проблем при вирощуванні.

Якщо ви постійно виявляєте, що якість насіння, що купується вами, не відповідає вашим очікуванням, вам слід терміново знайти інше джерело. Тут також рекомендується шукати прямий контакт з дилером, щоб з'ясувати, чи достатньо досвіду для забезпечення належного та професійного поводження з насінням на складі.

Догляд за насінням

Не менш важливим, ніж походження насіння, є турбота про нього під час вирощування. Кожен саджанець має свої потреби. Наприклад, насіння помідора можна без проблем зберігати за кімнатної температури. Навпаки, насіння конопель слід зберігати в набагато нижчій температурі, і потрібна герметична упаковка.

Переконайтеся, що і ви, і ваш продавець насіння є достатньо компетентними, щоб зберігати товари в належних умовах. Таким чином, насіння залишається свіжим якомога довше. Крім того, тримайте насіння якомога сухішим, щоб запобігти передчасному проростанню та зараженню грибком. Також слід уникати надмірного нагрівання.

  • Чому насіння конопель не проростає?