Power-seeds.com.ua

+38 (066) 53 97 735

+38 (068) 64 57 071

Украина, Киев

ПН-ПТ с 08:00 до 20:00

0
0 грн.
Ваши заказы
 • Ваш кошик порожній!

Гроувінг від А до Я: від пророщування до пролечкі

Ми вже розповідали, як організувати гровінг в боксі і на вулиці, про підбір грунту, лампах, підгодівлі і вентиляції. У цій статті ми вирішили зупинитися саме на самому процесі, описати його від А до Я: від пророщування зерен до Харвест, сушки і пролечкі врожаю.

Ми вже розповідали, як організувати гровінг в боксі і на вулиці, про підбір грунту, лампах, підгодівлі і вентиляції. У цій статті ми вирішили зупинитися саме на самому процесі, описати його від А до Я: від пророщування зерен до Харвест, сушки і пролечкі врожаю.

Як просто проростити зерна

Перший спосіб - використовувати ватний диск (бажано) або губку. Корінець з'явиться через 1-3 дні, після чого можна висаджувати в грунт.

Порядок дій:

 1. Два ватні диски (губки) змочуються бутильованої або фільтрованої водою. Вони повинні бути добре вологими, але без надлишку - стікає з них воду потрібно віджати.
 2. Насіння кладуть на один диск (губку) і накривають іншим.
 3. Ватяні диски (губки) з зернами коноплі поміщають в контейнер, звичайний пакет або zip-пакет, щільно закривають і залишають в темряві і теплі (близько 30С).

Другий спосіб - замочити зерна. На пророщування таким способом йде 1-2 дня, це підходящий варіант для насіння, які не можуть пробити шкаралупу.

Порядок дій:

 1. У будь-яку посудину заливається вода або фільтрована вода трохи тепліше кімнатної температури.
 2. Зерна поміщають в воду, через деякий час вони повинні опуститися на дно. Якщо цього не відбувається, насіння потрібно розкрити. Тонким гострим лезом потрібно акуратно, без різких рухів і сильного натиску прорізати шкаралупу по її лінії шва.
 3. Посудина з насінням коноплі ставиться в тепле місце.

Перші дні життя насіння

Насіння корінцем вниз садять в невеликий горщик, бажано, торф'яної. У торфі багато корисних мікроелементів, що допомагає у формуванні кореневої системи. Коли саджанець буде готовий до пересадки в більшу ємність, зручно зробити це разом з торф'яним горщиком.

У найближчі дні після висадки в грунт рослина буде посилено рости, тому йому знадобиться багато світла - можна використовувати лампи розжарювання або ЕСЛ. Але навіть якщо паросток поки не поспішає показатися на поверхню, не варто «допомагати» йому скинути шкаралупу. Також потрібно стежити, щоб температура була на рівні 25 ° С. Занадто низькі температури - нижче 15 ° С - можуть спровокувати стрес у рослини, як і занадто високі - вище 30С.

Через 5-7 днів рослину можна пересаджувати в його основний горщик. Якщо гровер використовував торф'яної горщик, досить помістити його цілком у новий грунт. В інших випадках, щоб перемістити паросток, потрібно:

 • Копнути великою ложкою на відстані 3-4 см від паростка на глибину 5-7 см;
 • Дістати кому землі разом з корінням і самої Растишка;
 • Пересадити рослину в новий горщик на ту ж глибину;
 • Гарненько полити грунт навколо паростка.

Організація періоду вегетації

Під час вегетації коноплі нарощує зелену масу і розвиває кореневу систему. Рослині потрібно багато яскравого світла, тому рекомендується залишати лампи включеними протягом 14-18 годин. Тут потрібно розуміти, що чим довший світловий день, тим швидше пройде вега. Ті, хто збирається «тренувати» рослина, стимулюючи розвиток бічних пагонів, можуть розтягувати вегетацію на 14-16-годинному світловому дні. Для автоцветов, навпаки, рекомендують ставити на 18-20-годинний світло.

Гровер розуміє, що Растишку можна переводити на цвітіння, коли у неї сформувалися статеві ознаки - це відбувається на 3-6 тижні. Для переходу тривалість світлового дня скорочується до 12 годин. Автоцвети перекладати не треба, вони зацвітають самі.

Дуже важливо, щоб протягом «ночі» (це ж стосується етапу цвітіння) на рослина не потрапляло світло. Це викличе у конопель стрес, що може обернутися перетворенням «дівчинки» в гермафродита. Такий кущ вже не здатний дати урожай.

Як проходить фаза цвітіння

Якщо вегетація у всій конопель проходить за 3-6 тижнів, то тривалість цвітіння у кожного сорту своя - її вказують в описі. Виняток - автоцветущій канабіс, в картці якого пишуть тривалість всього життєвого циклу. В середньому, цвітіння у індічних сортів проходить за 6-8 тижнів, у сатівних - за 8-12 тижнів. Протягом цього періоду формуються ложноплоди - шишки (бошки), і в останні пару тижнів марихуана нарощує близько 25% їх маси.

Збір врожаю

Готовність конопель до збору врожаю перевіряється за допомогою лупи з 30-40-кратним збільшенням по трихоми - залозам в формі скляних грибочків, які виробляють смолу. Прозорі залози говорять про те, що рівень ТГК - головного психоактивної компонента - ще не максимальний. Далі, у міру дозрівання, вони придбають мутнуватий колір, що говорить про енергетичну ефекті канабісу. Якщо залишити марихуану ще на деякий час, то трихоми придбають бурштиновий колір і вплив конопель стане більш седативним. Під час збору врожаю потрібно зрізати кущ ближче до кореня і перейти до наступного етапу - сушіння.

Як сушити канабіс

Сушити марихуану краще не відділяючи шишки від гілок. В ідеалі - повестить зрізані кущі верхівкою вниз. Це не завжди зручно, тому можна сушити пагони окремо, але для рівномірної сушки бажано зробити гілки приблизно однакової довжини.

У приміщенні важливо підтримувати вологість на рівні 50-60%, а температуру - близько 20С. Темрява - ключовий момент, оскільки світло буде знищувати ТГК, а сушка зі стеблами якраз направлена ​​на збільшення його кількості. Тривалість всього процесу - 3-4 тижні. Визначається готовність марихуани по гілках - вони належним бути сухими, але не ламатися з хрускотом при спробі зігнути, - а також по шишкам - сухим і пружним, які не кришаться, якщо взяти в руку.

Як проходить пролечка

Пролечка - ще один спосіб зробити шишки більш потужними і ароматними. Для досвідчених і комерційних гроверів це такий же обов'язковий процес, що і сушка. Проліковується тільки самі бошки - без стебел і листя. Продукт втрачає до 75% своєї ваги, оскільки в процесі міститься в суцвіттях волога випаровується, зате смак, аромат і ефект стають більш насиченими.

Порядок дій:

 • Скляну банку заповнюють Бошко приблизно на 80%, тобто не під зав'язку.
 • Всередину поміщається компактний гигрометр, щоб постійно контролювати вологість на рівні 60-65%. Якщо не виходить підтримувати її природним шляхом, можна використовувати засіб Boveda (62%).
 • Банку щільно закривається і залишається в темному місці при температурі близько 20С на 7-14 днів. Кілька разів в день ємність потрібно провітрювати протягом 10-15 хвилин, щоб усередині не завелася пліснява. Також можна періодично змінювати банку.
 • По закінченню терміну ємність переставляють в холодильник на 2-3 тижні, щоб поліпшити смак і аромат бошек. Кожен день по кілька разів банку провітрюється.
 • Після холодильника можна помістити шишки ще на 7-14 днів в морозилку, щоб продовжити їм термін зберігання, але це вже необов'язковий етап. У морозильнику провітрювати шишки конопель можна вже рідше - раз в декілька днів.

Продукт готовий до вживання, якщо він липкий, але не настільки, щоб злипатися один з одним.

 • Гроувінг від А до Я: від пророщування до пролечкі

Related Articles

Гровінг для початківців

Гровінг для початківців

Починати нову справу завжди складно, але, якщо виник справжній інтерес і мотив зайнятися гровінгом, то він того вартий. Адже це можливість вирощувати в домашніх умовах найрізноманітніші рослини. Плоди гровінга можуть принести чудовий результат і масу задоволення у всіх сенсах цього слова.

Все про насіння конопель для Грову

Все про насіння конопель для Грову

Насіння канабісу поділяють за статевою приналежністю - фемінізовані і регулярні, і за типом переходу на цвітіння - фотоперіодние і автоцвети. Класифікація нескладна, і ми постаралися максимально докладно її роз'яснити. У статті ви знайдете рекомендації щодо вибору зерен з урахуванням місця майбутнього Гров та інші корисні поради.

Related Products

AUTO SKUNK Feminised

AUTO SKUNK Feminised

Опис і характеристики сорту Сорт Auto Skunk підходить для Індора і аутдору: компактний, легко пер..

129 грн.

Auto-Silver Bullet feminised

Auto-Silver Bullet feminised

Auto-Silver Bullet - потужний автоквітучий сорт канабісу з високим вмістом THC Сорт Auto-Silver B..

5500 грн.

Auto-Pounder with Cheese Fem

Auto-Pounder with Cheese Fem

Auto-Pounder with Cheese: автоквітучий сорт канабісу з сильним та приємним смаком Auto-Pounder wi..

5500 грн.

Auto-Chronic Ryder Fem

Auto-Chronic Ryder Fem

Auto-Chronic Ryder Fem – це автоквітучий гібрид, створений шляхом схрещування популярного штаму Chro..

5500 грн.